Tehran,Iran
ما را در شبکه اجتماعی دنبال کنید
ما را در شبکه اجتماعی دنبال کنید
وبسایت چیست؟ پاسخی به تازه وارد های دنیای اینترنت

وبسایت چیست؟ پاسخی به تازه وارد های دنیای اینترنت

هر کسی که تا الان با اینترنت سر و کار داشته احتمالا اسم سایت را شنیده یا حتی وارد یکی از آن‌ها شده است. با این وجود خیلی از افراد هستند که معنای سایت را نمی‌دانند. به همین دلیل از خودشان می‌پرسند وب سایت چیست؟ وبسایت چیز عجیبی نیست و در یک جمله هم می‌توانیم بگوییم سایت چیست.

سایت یا وب سایت به یک یا چند صفحۀ مرتبط با هم که حاوی محتواهای متنی، تصویری و ویدئویی هستند گفته می‌شود. این صفحات معمولاً روی یک هاست و با دامنه یکسان بارگذاری می‌شوند.

همین صفحه‌ای که شما الان دارید آن را می‌خوانید یکی از صفحات سایت mahdsite.com است. در کل هر بار که شما کلمه یا عبارتی را در اینترنت جستجو می‌کنید و روی نتایج نمایش داده کلیک می‌کنید وارد یک سایت شده‌اید.

انواع سایت کدامند؟

حالا که فهمیدیم وب سایت چیست، بهتر است بیشتر در مورد کاربردها و انواع سایت‌ها توضیح دهیم. سایت‌ها برای اهداف مختلفی ساخته می‌شوند و هر کدام مخاطبان خاص خودشان را دارند. برای مثال سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مرجع اطلاع‌رسانی آزمون‌های استخدامی و تحصیلی است و سایت دیگری مانند www.abbasmaroufi.de یک وبسایت شخصی با یادداشت‌های گاه و بی گاه نویسنده است و مقاصد تجاری ندارد. با این حساب سایت‌ها می‌توانند موضوعات مختلفی داشته باشند، از جمله این موضوعات می‌شود به سایت‌های خبری، پزشکی، آموزشی، شخصی، فروشگاه‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک اشاره کرد.

چه کسانی میتوانند سایت داشته باشند؟

هر فردی که روی کرۀ زمین زنده است و نفس می‌کشد می‌تواند برای مقاصد تجاری یا حتی برای یادداشت‌های شخصی خودش یک سایت داشته باشد. سایت‌ها کاربردهای مختلفی دارند. به همین دلیل هر کسی با توجه به حوزه فعالیتش می‌تواند یک سایت اینترنتی راه‌اندازی کند.

مثلا یک شرکت، تولیدی، کارخانه، مرکز درمانی و هر جای دیگری با داشتن یک سایت اینترنتی می‌تواند خودش را به کاربران فضای مجازی معرفی کند. افراد مختلف یک سایت برای معرفی خودشان درست می‌کنند تا راحت‌تر بتوانند پروژه بگیرند یا کاری را پیدا کنند. یک مغازه‌دار محصولاتش را در سایت قرار می‌دهد تا مشتریان بیشتر آن‌ها را ببینند. بعضی‌ها هم معلومات و دانسته‌های خودشان را در سایت به دیگران آموزش می‌دهند. به همین دلیل است که افراد مختلف به دنبال ساخت سایت هستند و هیچ محدودیتی هم برای این کار وجود ندارد. هر کسی با هر هدفی که دارد می‌تواند یک سایت اینترنتی بسازد.

اما خواهش می‌کنم به یک نکته توجه کنید. همۀ ما در قبال محتوایی که تولید می‌کنیم و چیزهایی که به این جهان زیبای پهناور اضافه می‌کنیم مسئولیم. پس سعی کنیم قبل از ساختن سایت، هدفمان را مشخص کنیم و ببینیم که به چه چیزی می‌خواهیم برسیم. در مقالۀ «چرا تولید محتوا در وبسایت اهمیت دارد؟» با اهمیت محتوای سایت و کارایی آن آشنا شوید.

مزایای داشتن سایت برای کسب و کارها چیست؟

دلایل مختلفی وجود دارد که نشان می‌دهد هر کسب و کاری برای ادمۀ حیات به یک سایت نیاز دارد. یکی از این دلایل این است دنیای تکنولوژی با سرعت 300 کیلومتر در ساعت در حال نفوذ به زندگی مردم و جهان دارد به سمت اینترنتی شدن پیش می‌رود. همانطور که می‌دانید علاقه و اعتماد مردم به خریدها و انجام کارها از طریق اینترنت روز به روز در حال بیشتر شدن است، پس چرا شما از این غافله عقب بمانید و کسب و کارتان را وارد دنیای مجازی نکنید؟

چطور می توانم یک سایت بسازم؟

فرض را بر این می‌گذاریم که شما از اهمیت داشتن سایت کاملاً آگاه شده‌اید و می‌خواهید یک سایت بسازید. برای سایت ساختن راه و روش‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام هزینه خاص خودشان دارند.

تیم مهدسایت مفتخر است تمام آنچه که یک سایت حرفه ای نیاز دارد را برای شما می‌سازد و در اختیار مشتریان خود قرار دهد. شما به کمک مهدسایت قادر خواهید بود صاحب یک سایت با کیفیت شوید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *